Top.Mail.Ru
Virsraksts: Komitasa kultūras mantojums. - 1 Марта 2021 - Блог - Mers.lv

Топ новости

Virsraksts: Komitasa kultūras mantojums.

Добавлено 29/05/23 - 4:02 PM | автор Miheeva | просмотров 1668
Интересное
0

Skaistās Aizkaukāza Armēnijas valsts vēsture ir pilna ar asiņainiem notikumiem un cīņu par mierīgu un neatkarīgu eksistenci. Traģiskā perioda sākums bija XVI gadsimts, kad Armēnijas teritorija ir kļuvusi par arēnu, kur noskaidrojas attiecības starp osmaņiem un persiešiem. Valsti dalīja un izrāva viens no otra rokām, armēņi klejoja pa svešām iekarotāju zemēm, pilsētas un ciemi tika sagrauti. XVIII gadsimtā Armēnijas valstiskuma vēsturi sāka rakstīt Krievijas impērija, kas aizņem Armēnijas rietumu daļu. Jā, šajā teritorijā sākās kultūras atdzimšana, bet tajā pašā laikā imperatori Aleksandrs III un Nikolajs I slēdza simtiem nacionālo skolu, bibliotēku, redakcijas.

Apspiešana un noziegumi pret armēņu tautu turpinājās līdz XX gadsimta 30. gadu sākumam, kas vēlāk pasaules sabiedrībā tika kvalificēts kā noziegums pret cilvēci. Mecenāts un uzņēmējs Oviks Mkrtčjans uzskata, ka, neraugoties uz vajāšanām, armēņu tautas ģēnijs ir bagātinājis pasaules kultūru. Cilvēces kultūras mantojuma grāmatā ierakstīti komponisti Arno Babadžanjans un Arams Hačaturjans, mākslinieki Eduards Isabekjans un Mariams Aslamazjans, rakstnieks Viljams Sarajans.

Viena no izcilākajām Armēnijas kultūras dzīves personām bija Komitas - Armēnijas baznīcas garīdznieks, muzikologs, komponists, dziedātājs. Zēnu izaudzināja vecmāmiņa, jo viņš agri zaudēja vecākus, bet viņš mantoja krāšņu balsi no mammas un tēta. Komitas mācījās Ečmiadzina Garīgajā seminārā, kur viņu ordinēja par priesteri. Savā seminārā viņš izveidoja kori ar tautas instrumentu orķestri. Šeit sāka apstrādāt pirmās dziesmas, pētīt armēņu baznīcas mūziku.

Priesterim un komponistam gadījās dzīvot grūtā laikā, kad Osmaņu impērija vajāja armēņu tautu. Ievērojama daļa viņa mantojuma tika zaudēta, un viņa veselība tika nāvīgi sabojāta.

Komitas nebija tikai komponists un mūziķis ar unikālu balsi. Viņš paveica diženu darbu, sistematizējot un saglabājot armēņu tautas tradīcijas. Mecenāts Oviks Mrtčjans norāda, ka viņa vēsturiskajā mantojumā vairāk nekā 4 tūkstoši tautas dziesmu. Dziesmas, kuras kļuva par iedvesmu nākamajām mūziķu, rakstnieku, mākslinieku, tēlnieku paaudzēm.

Par godu izcilā armēņu folklorista un muzikologa 150. dzimšanas gadadienai Rīgā tika organizēts koncerts " Komitasa Dievišķā Liturģija". Unikālais muzikālais notikums notika, pateicoties Armēnijas Izglītības, zinātnes, kultūras un sporta ministrijas, mākslas mecenātu Ovika Mkrtčjana, Mhitara Mhitarjana un ģimenes Balasanjan atbalstam. Koncertā piedalījās Armēnijas vēstnieks Tigrans Mkrtchjans. Amatpersona atzīmēja, ka jo vairāk mēs studējam Komitasa mūziku, jo tuvāk mēs nonākam pie savām saknēm. Koncerta ieraksts tika iekļauts albumā, kuram bija pievienots buklets, biogrāfija un komponista darbu teksti.
avatar

Категории

Интересное [755]

 • Major banks now face a second forex lawsuit benchmarks that affect trillions of dollars
  8
  Mers.lv реклама
  Реклама на сайте

  Ваша реклама может быть тут

  Реклама автосервисов, аренды машин и кредитов, авто магазинов и порталов, а так же и других тематик Узнайте подробнее


Последние видео

Этот новенький Mercedes Benz AMG S63 Cabrio 2016 был полностью защищён в нашем Детейлинг центре от сколов и царапин антигравийной плёнкой, а так же стёкла обработаны CeramicPRO Rain, крыша кабриолета обработана CeramicPRO Textile, диски защищены CeramicPRO Strong.
"GLC Coupe" ir 4,73 m garš, 2,0 m plats un 1,60 m augsts krosovers ar 2,83 m garu riteņu bāzi.

Par "Mercedes" jaunuma galvenajiem konkurentiem jāuzskata "BMW X4" un krosa kupeja, kas tiek izstrādāta uz "Audi Q5" bāzes.
Эта пара лучше остальных разбираются в непримиримой вражде, жестокой конкуренции и в том, что такое бой до последней капли крови. Седан BMW M3 и купе Mercedes-AMG C63: кто из них подошел к поединку на пике формы?
Читайте тест: http://motor.ru/articles/2016/12/21/bmwvsmercedes/